Preplavby, plavby & Oceans 7

La Manche – Englisch Channel

Sólo

16.8.1974       Jan Novák,  31 r., smer A-F,  čas 13:27,  ČSSR (občan ČR, hlási sa k slovenskej národnosti) video, coach (Pavel Tomeš)

31.8.1975       Jan Novák,  32 r., smer A-F, čas 12:45,  ČSSR (občan ČR, hlási sa k slovenskej národnosti), coach (František Venclovský)

2.8.2002          Zoltán Makai, 25 r., smer A-F, čas 11:22,  SVK video, coach (Michal Šterba)

7.8.2004          Jozef Lendacký, 40 r., smer A-F, čas 14:28,  SVK

29.8.2008       Jaroslav Sopúch, 62 r., smer A-F, čas po 2 hod.  prerušené, SVK foto, foto, video

16.07.2009      Ladislav Pečenka, 46 r., smer A-F, čas po 12:51 hod. prerušené, SVK mapa, video

26.9.2009       Ivan Gazdík, 44 r., smer A-F, čas 13:29,  SVK video

5.7. 2013        Peter Dolník, 47 r., smer A-F, čas 11:43,  SVK foto, foto

31.7.2016       František Nehaj, 28 r., smer A-F, čas 15:29,  SVK video

16.8.2017      Zuzana Jusková, 43 r., smer A-F, čas 11:16, SVK, video, coach (Zoltán Makai)

13.-14.8.2020      Martin Šugár, 49 r., smer A-F, čas 16:11, SVK, video, coach (Zoltán Makai)

1.9.2020         Ingrid Nechalová, 35 r., smer A-F, prerušené po 11:17 pre nepriaznivé prúdenia, SVK video (tide 6,3-6,4 m, max. sila vetra 3-5 kt prevažne bezvetrie – potvrdené od Reg Brickell – pilot).

10.9.2020     Ondrej Pék, 47 r., smer A-F, prerušené po 4:12 hodinách, žalúdočná nevoľnosť, SKV (pilot Andy King) coach Dezider Pék

16.10.2021      Richard Nyáry, 45 r., smer A-F, čas 15:57, SVK, video, článok, coach (Zoltán Makai)

Štafeta

2003     (7plavcov) Ľadové Medvede, Bratislava Tibor Csernák, Eva Steyrerová, Robert Steyrer, Jozef Makai, Ladislav Pečenka, Alexander Kirschner, Pavol Dinka, smer A-F, čas 13:05

2011      (6 plavcov) Ľadové Medvede, Bratislava Ľuboš Klimek, Marek Sámel, Jozef Bartaloš, Robert Mikóczi, Ivan Gazdík, Jozef Lendacký, smer A-F, čas 14:56

 

2016       (6 plavcov) Ľadové Medvede, Bratislava Zoltán Makai, Martin Haizer, Martin Šugár, Ladislav Pečenka, Robert Šupa, Richard Nyáry, smer A-F, čas 13:01, F-A prerušené

 

21.-22.7.2018    (3 plavci) Sportfanatic, Dunajská Streda Richard Nyáry, Dezider Pék, Ondrej Pék, smer A-F 10:14, F-A 12:20 spolu A-F-A 22:34  foto & video, coach (Zoltán Makai)

22.9.2020    (6 plavkýň) SVK Women Relay, Zuzana Jusková, Tatiana Chudá, Nina Chudá, Soňa Rebrová, Zuzana Szabóová, Zuzana Vančová, smer A-F, čas 12:40 coach (Zoltán Makai)

 

Severný Kanál – North Channel

Štafeta

16.-17.7.2021       (4 plavci) Sportfanatic, Dunajská Streda Richard Nyáry 44 r., Dezider Pék 48 r., Zoltán Makai 44 r., Peter Plavec 34 r., smer Škótsko-Írsko-Škótsko,  medzičas 11:37:40 celkový čas 24:55:40,  SVK Link Infinity, Link Guiness WR, Link ILDSA, Link Facebook

 

Gibraltár

8.8.2008       Ivan Obrtanec, 28 r., čas 4:50 (neoprén)

24.9.2010    Ivan Gazdík, 45 r., čas 6:43 video

24.9.2010    Ladislav Pečenka, 47 r., čas 6:57 video

5.7.2014       Jozef Bartalos, 29 r., čas 6:44 video

1.4.2016       Richard Nyáry, 39 r., čas 3:43 video

2.4.2016       Dezider Pék, 42 r., čas 5:12 video

2.4.2016       Ondrej Pék, 42 r., čas 5:12 video

Loch Ness

20.8.2017     (7 plavcov) Sportfanatic Dunajská Streda, Ondrej Pék, Dezider Pék, Richard Nyáry, Rostislav Vítek, Magda Okurková, Petr Mihola, Radomír Suchopa, Fort Augustus – Lochend, 37 km, čas 10:32, teplota vody 13,3 °C  video fotky

Loch Lochy

24.8.2017     Dezider Pék, Gairlochy – Laggan Locks, čas 5:13, teplota vody 13,8 °C fotky

24.8.2017     Ondrej Pék, Gairlochy – Laggan Locks, čas 5:15, teplota vody 13,8 °C fotky

Rottnest Channel

23.2.2013     Peter Dolník, čas 6:57:55

22.2.2014     Martin Vavrek, čas 8:20:33

21.2.2015     Vladimír Mravec, čas 6:31:53

21.2.2015     Peter Dolník, čas 7:32:03

Catalina

10.9.2016     Peter Dolník, čas 10:06

1.8. 2018     František Nehaj, 30 r., čas 10:35,  SVK

20 Bridges Manhattan Island Swim

30.6.2018     Peter Dolník, čas 9:17:49  – Peter týmto dosiahol titul Triple Crown diaľkového plávania foto

Rapperswil – Zürich

7.8.2011     Ivan Gazdík, čas 11:26:18

5.8.2012     Peter Dolník, čas 11:36:39

4.8.2019     Dezider Pék, čas 9:17:53

4.8.2019     Ondrej Pék, čas 10:10:13

4.8.2019     Robert Šupa, čas 11:11:54

The Clean Half – Hong Kong

8.10.2011     Peter Dolník, čas 5:26:03

South Head Roughwater Swim

15.5.2011     Peter Dolník, čas 3:57:03

Pharos Marathon Swim (Hvar Stari Grad)

Roman Krajčovič 1979

Robert Dinka 1992, 1996, 1997

Zuzana Martinovicova 1992

Juraj Sykora 1993

Peter Smehyl 1997

Pavel Randysek 2001

Martin Stefanak 2002, 2003

Ivana Matikova 2006, 2007

Miroslava Matikova 2006

Alexandra Farkasova 2007, 2008

Alena Hegyiova 2008

Dunaj a priehrady

leto 1984?    Jaroslav  Zeman, Dunaj, Devín – Chľaba za 1 deň. (Nebolo ešte Gabčíkovo) coach Karol Škoda, lekár Jozef Makai

12.8.2006     (6 plavcov) Hanns Pekarek, Gisela Pekarek, Johannes Polak, Tibor Kováčik, Eva Steyrerová, Katka Kuníková – Erster Wiener Donau Schwimm Club 1903 a Ľadové Medvede Bratislava,  (prosím samotných členov štafety o upresnenie), Dunaj – Wien Freudenau – Bratislava Starý Most, čas: 4:06, voda: 15-16°C

12.8.2006     Zoltán Makai, Dunaj, Wien Freudenau – Bratislava, Starý Most, čas: 4:17, voda: 15-16°C

22.6.2013      Ivan Gazdík, Oravská priehrada – Chyžnik, POL – Námestovo SVK, 17 km, čas: 6:34

05.7.2013      Ivan Gazdík, Dunaj – Sap – Kováčov, 99 km, čas 15:48

19.7.2013      Ivan Gazdík, Domaša – Bžany – Autocamping Monika, 12 km, čas 4:40

20.7.2013      Ivan Gazdík, Zemplínska Šírava, Kusín – Biela Hora, 12,2 km, čas 4:30

31.7.2013      Ivan Gazdík, Liptovská Mara, Liptovský Mikuláš – Bobrovník, 9,6 km, čas 4:15

22.-24.8.2014      Ľubomír Klimek, Dunaj – Devín – Ipeľ, 172 km

24.-28.8.2019    Pink ladies štafeta ĽMB Andrea Ostrihoňová, Zuzana Vančová, Zuzana Szabová, Táňa Chudá, Zuzana Jusková, Soňa Rebrová, Dunaj – Devín – Radvaň na Dunaji (145 km) 19 hodín plávania

21.6.2020      Dezider Pék, Ottensteiner Stausee, 14 km, čas 4:33:38

21.6.2020      Peter Plavec, Ottensteiner Stausee, 14 km, čas 4:29:05